Co sądzić o takiej formie rozrywki jak Escape room? Czy jest to dobra forma integrowania się?

Posted on 09/03/2019 8:03am

Escape Room jest to coraz bardziej popularna rozrywka. Posiada ona swoje korzenie w świecie wirtualnych gier, ponieważ w 1988 roku pojawiła się pierwsza tego rodzaju gra. Była oparta wyłącznie na tekście, który pokazywał się na monitorze. A sama treść przygody, to znaczy opisu pomieszczenia, jak i pozostałych części składowych, była wtedy w zupełności wystarczająca, żeby grający w taką grę człowiek świetnie spędzał czas i dążył do ucieczki z zamkniętego pomieszczenia. Dzisiaj można przeżywać to na nowo.

Dobrym pomysłem, szczególnie dla większych dzieci może być Escape rooms. Gdańsk przykładowo daje tego typu możliwości. To nie tylko sama rozrywka, lecz również nauka podejścia logicznego. Zabawa polega na tym, iż jesteśmy uwięzieni w pokoju, z jakiego próbujemy wydostać się w określonym czasie. By to zrobić musimy rozwiązać szereg zagadek, jakie jak nitka do kłębka wreszcie doprowadzą nas do klucza, albo kodu otwierającego drzwi. To rozrywka (dobra wyprawa kajakowa) dla całej rodziny (zobacz więcej na tej stronie) oraz ćwiczenie umiejętności współpracy w grupie. Nawet nie zauważymy, jak minie nam godzina na rozwiązywaniu ciekawych zagadek.

Escape Room - gra integracyjna
Author: thornet_
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli pragniemy się przekonać, co interesującego możemy wykonać z przyjaciółmi, tak żeby równocześnie się sprawdzać w logicznym myśleniu, to obowiązkowo sprawdźmy jak funkcjonuje Escape Toom (zobacz więcej tutaj) Gdańsk ma szansę nam to pokazać.

To przykuwający wzrok artykuł, jednak poza tym zgłąb również inny pokrewny i równie nieszablonowy materiał - my zalecamy to źródło (http://www.osadanaochodzitej.pl/galeria).

Jesteśmy zamknięci w odpowiednim pokoju, w którym będą przygotowane przeróżnego rodzaju zagadki, jeżeli je rozwiążemy oraz samodzielnie wyjdziemy przed minięciem godziny to zwyciężyliśmy. Jeśli przyjrzymy się propozycjom, to ma szansę się okazać, że różnorakiego rodzaju escape room Gdańsk nam oferuje, o przeróżnej tematyce, zatem będziemy mogli wyszukać coś odpowiedniego dla siebie.

Obecnie takie lokale można spotkać w calutkim kraju. Gdańsk będzie najlepszym wyjściem w przypadku osób z Trójmiasta. W tak wielkim i pulsującym życiem mieście bez wątpienia nie brak atrakcji.