Czemu trzeba mieć album rodzinny?

Posted on 08/03/2019 12:24pm

Album rodzinny to w wielu rodzinach bezcenna pamiątka przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jest to na przykład świetny pomysł na wzruszający prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców.

Cyfrowe odbitki
Source: http://www.sxc.hu
Atrakcyjna i drogocenna pamiątka
Założenie rodzinnego albumu ma niewątpliwie dużo zalet. We współczesnych czasach, gdy popularne są aparaty cyfrowe, a dobrej jakości fotografie można równie dobrze zrobić przy pomocy telefonu komórkowego, sztuka fotografowania nieco odeszła w zapomnienie. Ponieważ nie używamy kliszy, a samo zdjęcie (więcej na temat) możemy w mig obejrzeć na ekranie, rzadko wybieramy wywołanie fotografii. A szkoda – przechowywanie cennych zdjęć pamiątkowych na dysku komputera jest nierzadko ryzykowne, bowiem wystarczy wirus czy też awaria sprzętu, żeby na zawsze je utracić. Wywołując fotki w zakładzie fotograficznym mamy pewność, że tego typu pamiątki nie przepadną. Warto też drukując zdjęcia wykonać w kilku egzemplarzach, aby w razie konieczności móc obdarować nimi innych członków rodziny. Trzeba przy tym wspomnieć, że przygotowanie rodzinnego albumu może być idealnym upominkiem dla rodziców z okazji rocznicy ślubu – umieszczenie w nim fotografii z kluczowymi dla rodziny wydarzeniami na pewno będzie wyjątkową pamiątką.

Co brać pod uwagę?
Odbitki cyfrowe są możliwe obecnie w każdym zakładzie fotograficznym, a zamówienie można realizować nawet z udziałem internetu – wystarczy wyłącznie wysłać oczywiście spakowany plik zawierający fotografie. Jeśli do albumu zechcemy dodać zdjęcia pamiątkowe sprzed wielu lat, także nie będzie z tym większych problemów, gdyż możemy skorzystać z usługi reprodukcji fotografii. Nawet jeżeli będzie ona nieco zniszczona, umiejętny specjalista na pewno będzie umiał tego typu zdjęcia odbitki stosownie odnowić. Szukając albumu zwróćmy uwagę na jak został wykonany – powinien być solidnie szyty, aby wytrzymał przez wiele lat i zachował się dla kolejnych pokoleń.

Możemy wybrać wersję, gdzie odbitki cyfrowe będą wklejane, albo wkładane do specjalnych kieszonek. Pamiętajmy, by umieszczone w albumie rodzinnym zdjęcia podpisywać na odwrocie – wówczas nikt nie będzie miał problemów z rozpoznaniem osób znajdujących się na zdjęciu nawet po upływie wielu lat.