dobry dobór spania dla psa

Posted on 13/04/2019 8:00am

To, że piesek jest najlepszym kompanem człowieka nie ulega wątpliwości. Powinno się jednak wiedzieć, że to emocjonalne zwierzę jest przeznaczone tylko dla odpowiedzialnych ludzi. Czworonóg tak samo jak i człowiek czuje ból i odepchnięcie. Wobec tego przed podjęciem decyzji o wychowaniu psa, trzeba najpierw poważnie się zastanowić, czy będziemy w stanie umożliwić mu właściwy byt i miejsce w rodzinie.

Gdy nadejdzie postanowienie o posiadaniu psa, czeka nas kupowanie dla niego wyprawki. Z wyjątkiem misek, zabawek, czy smyczy, trzeba odpowiednio dopasować legowisko. Musi być ono odpowiednio duże. Zbyt małe sprawi, że nasz pies nie będzie chciał w nim żyć, bo będzie mu za ciasto i niewygodnie. Z kolei za obszerne legowiska również nie sąodpowiednim rozstrzygnięciem, bowiem może dawać zwierzakowi poczucie osamotnienia w nazbyt obszernej przestrzeni.

Pies
Author: http://www.sxc.hu
Source: psy, york, rasy
Surowiec, z którego jest skonstruowane legowisko, musi być delikatny w dotyku. Poza zadbaniem o wygodę, najważniejsze jest, aby materiał był łatwy w porządkowaniu i konserwacji. Najlepiej byłoby, gdyby był wodoodporny i odporny na paznokcie naszego ulubieńca. Napełnienie gra także znaczącą rolę, bowiem jeśli będzie mizernej jakości wykonania, błyskawicznie zbije się i odkształci. Powinno również być wytrzymałe na wielokrotne pranie w pralce. Legowisko dla psa musi być tak duże, aby mógł się na nim wyciągnąć bez większych problemów. Niezależnie od wybranego wzoru należałoby włożyć do legowiska kolejny kocyk, jaki czworonóg będzie mógł sobie swobodnie ułożyć. Spanie dla psa należy umiejscowić w stosownym dla zwierzęcia punkcie. Nie należy umieszczać go na ciągach transportowych, w pobliżu grzejników, okien (przeczytaj więcej o okna adams wrocław) i drzwi, najlepiej ułożyć legowisko w cichym, spokojnym kącie.

Psie legowisko powinniśmy sprzątać chociaż raz w tygodniu, ażeby oczyścić je z brudu i sierści. Oprócz tego, nie wypada zapominać o praniu minimalnie raz na miesiąc, bądź częściej, jeśli zajdzie potrzeba wyczyszczenia go po jednym ze wspólnych dżdżystych przechadzek. Po wypraniu legowiska, trzeba zaczekać aż w całości wyschnie, by nie narażać pieska na schorzenia stawów.