Domena internetowa - czym jest, jak dużo kosztuje oraz gdzie można ją kupić?

Posted on 02/07/2019 11:32am

Planując założenie strony www lub firmy w Internecie niezbędne jest posiadanie domeny internetowej. Domena internetowa to nazwa, pod jaką mieści się Twoja strona internetowa, na przykład Jeśli poprawnie napiszesz do wyszukiwarki internetowej nazwę domeny oraz naciśniesz Enter, otworzy się strona, którą reprezentuje właśnie ta domena. Domeny definiują też adres korespondencji elektronicznej, przykładowo Posiadanie domeny jest potrzebne, jeśli chcemy prosperować w Sieci.


korzystanie z internetu
Author: Kevin Jarrett
Source: http://www.flickr.com
Rozróżniamy kilka rodzajów domen, które zdołają mieć różnorodne końcówki. Teraz wyróżniamy takie końcówki jak na przykład pl., com., eu., oraz także końcówki nietypowe. Końcówki domen rozdzielają się na końcówki ogólnoświatowe, czyli internacjonalne, polskie oraz funkcjonalne - więcej tutaj. Koszt domeny może być zróżnicowany, wiele zależy od tego, którą końcówkę wybierzemy, i także z jakiej oferty skorzystamy. Firmy jakie zajmują się sprzedażą domen mają zróżnicowaną propozycję, niektóre ceny zdołają być wyższe, inne zaś niższe i bardziej atrakcyjne.

Pragnąc kupić domeny, warto poznać się przynajmniej z czterema - pięcioma propozycjami rozlicznych firm. Masa firm proponuje niższe ceny na pierwszy rok używania domeny, bo wskazane jest pamiętać, iż domeny należy regularnie, co roku przedłużać. Domeny ( www.primeo.pl/pl/domeny/ ) krajowe kosztują mniej więcej 100 złotych na rok, a domeny globalne - blisko 50 złotych na rok.


Dobierając domenę, pożądane byłoby wybrać kompetentnego i zaufanego rejestratora, który do powszechnej bazy wprowadzi nas jako właściciela, zaś nie siebie. Zakładając stronę internetową, musimy także pomnieć, że do jej działania potrzebny jest serwer hostingowy.

Zaglądnij na naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie kolejne bardzo ciekawe wątki. Robimy dla Was dalsze informacje (http://archimod.pl/) i będziemy szczęśliwi, jeśli je przeczytacie.

Niektóre firmy oferują serwer hostingowy (sprawdź koniecznie) z darmową domeną, jaka mieści się już w cenie oferty. Należałoby poznać się z takimi propozycjami. Od momentu związania domeny z hostingiem, zacznie ona wyświetlać się w Internecie w ciągu 48 godzin.

Tags: Internet, firmy, strona internetowa