Kilka podstawowych informacji w temacie fototapet, dlaczego cieszą się one taką popularnością.

Posted on 02/07/2019 11:32am

Od długiego czasu fototapety cieszą się naprawdę sporym powodzeniem wśród klientów, stanowią bowiem doskonały wykończeniowy element w naszych domach i mieszkaniach. Pochodzą one bezpośrednio od używanych od wielu lat klasycznych tapet, lecz oferują dużo więcej możliwości.

migawka - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności wykonać je można na paru różnych podkładach, różniących się grubością i odpornością na wodę, z tego też powodu można je wykorzystać w rozmaitych pomieszczeniach. Lecz największą ich zaletą jest możliwość wydruku na nich w zasadzie wszystkiego, co tylko się zechce. Do wyboru jest wiele milionów zdjęć, jakie można kupić za kilka złotych w internecie, jeśli ktoś będzie chciał to może również wysłać swoją fotografię. Ważne jest tylko, aby posiadała ona należytą jakość i rozdzielczość, bo inaczej może niezbyt ładnie wyglądać po wydrukowaniu. Sporo firm proponuje także gotowe motywy, które są bardzo chętnie wybierane przez osoby, jakim nie będzie się chciało szukać zbyt długo. Przykładowo wśród młodych osób dużą popularnością będą się też cieszyć fototapety Londyn, które przedstawiają najciekawsze zakątki tego miasta.

malunek - mieszkanie
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com
Fototapety są wytwarzane na rozmaitych podkładach, dzięki czemu można je dobrać do charakteru wnętrza. Tanie i bardzo popularne są podkłady wykonane z papieru, ich dużą zaletą jest stosunkowo niska cena, lecz mają kilka wad. Będą one potrzebować odpowiednio przygotowanej ściany, ponieważ można pod nimi zauważyć wszystkie nierówności, a dodatkowo są niezbyt odporne na wilgoć, więc nadawać się nie będą do łazienek albo kuchni. Klienci bardzo często wybierają także podkłady z lateksu, one mają na swojej powierzchni cienką warstwę pianki, która nie tylko ładnie wygląda, ale też pozwala na delikatne przemywanie. Najdroższe lecz również najlepsze są fototapety winylowe, wytwarza się je z mocnego tworzywa, nazywanego winylem.

Dzięki temu, że winyl jest całkowicie odporny na wodę, to po przyklejeniu w odpowiedni sposób bez problemów można je stosować w łazienkach i kuchniach, nawet w brodzikach czy nad umywalkami.