Masz wiele kredytów? Kredyt konsolidacyjny to niezłe rozwiązanie

Posted on 10/09/2019 3:14pm

W dzisiejszych czasach niejednokrotnie zdarza się, że bierzemy kredyt na kupno czegoś, co akurat potrzebujemy kupić albo po prostu na życie czy na zapłatę rachunków. Niestety dużo osób zaczyna pożyczać pieniądze w różnych miejscach, a mają równocześnie kilka pożyczek do zapłacenia kategorycznie można się w tym pogubić. Najlepiej oczywiście zaciągać nowe kredyty dopiero po tym, jak spłaciło się poprzednie, jednak niestety nie zawsze jest to możliwe.


Niebieska świnka skarbonka
Author: Bryant Surety Bonds
Source: http://www.flickr.com
Kiedy znalazłeś się w opisywanej przez nas sytuacji i masz kilka pożyczek jednocześnie, być może niezłym rozwiązaniem będzie dla Ciebie kredyt konsolidacyjny. Jeśli nie chcesz się zastanawiać, kiedy mija okres zapłaty konkretnych pożyczek, wtedy powinieneś wybrać się do banku i tam wziąć kredyt konsolidacyjny, który ma praktycznie same zalety.

Parę Twoich pożyczek zostanie zamieniony w jeden rato (zobacz poznaj więcej) – dzięki temu będziesz musiał opłacać jedynie jedną ratę zamiast kilku równocześnie. Dodatkowo kredyt inwestycyjny dla firm zwykle pozwala na przedłużenie okresu kredytowania – tego rodzaju kredytu bank zwykle udziela pod zastaw hipoteki, który jest dla niego odpowiednim zabezpieczeniem do tego, aby dać Ci jeszcze nieco czasu na uregulowanie swoich zobowiązań.

pieniądze na kupno domu
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego, wtedy powinieneś rozważyć, czy chcesz wziąć kredyt gotówkowy czy hipoteczny. Kredyt hipoteczny bez wątpliwości pozwoli Ci na połączenie pożyczek nawet na duże sumy – jako zabezpieczenie spłaty Twoich pożyczek występuje w takich przypadkach posiadana przez Ciebie nieruchomość. Taki kredyt bez wątpienia da Ci możliwość znacznego przedłużenia okresu spłaty oraz o wiele bardziej korzystne warunki kredytowania - więcej tutaj.


Z drugiej jednakże strony szybki kredyt dla firm jest na pewno bezpieczniejszy, nie wymaga bowiem zabezpieczania go nieruchomością. W takim przypadku jednak nie będziesz mógł liczyć na tak korzystne warunki jak w wypadku kredytu hipotecznego. To, na który z nich się zdecydujesz, zależy między innymi od Twoich oczekiwań oraz od wysokości już zaciągniętych pożyczek. Kiedy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny, wówczas z pewnością powinieneś zastanowić się nad wyborem konkretnego banku.

W takich wypadkach kategorycznie odradzamy korzystanie z usług innych organizacji niż banki – to może przynieść Ci więcej szkody niż pożytku.

Ten tekst jest niezwykle wciągający? Jeżeli także tak uważasz, to wejdź na pomocny portal, który posiada nie mniej wartościowe dane.

Jeśli nie wiesz, na usługi którego banku powinieneś się zdecydować, wówczas możesz skorzystać z jednej z porównywarek internetowych – w przystępny sposób porównują oferty wszystkich banków, dzięki czemu na pewno uda Ci się wybrać tę najlepszą.

Tags: kredyty, kredyty gotówkowe