Na co zwracać uwagę otwierając konto firmowe?

Posted on 07/08/2019 7:19am

Jedną z ważniejszych spraw które stają przed nami gdy myślimy o własnym przedsiębiorstwie jest przygotowanie kosztorysu. Dokument ten ma nam dać informacje na temat konkurencji w branży i jej specyfiki a również o naszych słabszych a także mocnych stronach. Ich analiza jest konieczna do powzięcia właściwych decyzji, między innymi o tym które potrzebne będą nam narzędzia jak też sposoby ich opłacania.


kredyt
Author: tales of a wandering youkai
Source: http://www.flickr.com
Ale informacje z biznesplanu mogą nam się przydać także w wyborze banku w jakim założymy darmowe konto dla przedsiębiorstw.

Przekonaj się, że ta wskazówka spod linku (https://tectel.pl/pl/obsluga-informatyczna-firm/) nie umknie Twojej uwadze, ponieważ opisuje dokładnie tego typu problematykę, jak tekst, który właśnie w teraz czytasz.

Można naturalnie zrobić to w banku w którym mamy Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy. Taka sytuacja ma tą zaletę, że bank posiada już o nas jakieś informacje i nas zna. Prościej będzie nam wówczas chociażby o kredyty (czego niestety przypuszczalnie nie unikniemy) - .

Jednak konkurencja w tymże segmencie usług bankowych jest gigantyczna, toteż warto się także rozejrzeć w ofercie innych banków. Większa część - jeśli nie każde - oferują darmowe konto dla firm - . Znaczy to tyle, że założenie i prowadzenie konta jest bezpłatne pod pewnymi zastrzeżeniami (dla przykładu dokonania właściwych miesięcznych obrotów na rachunku).


Dobierając bank należy skontrolować jakie opłaty są naliczane za tzw. szybki przelew - usługę która bardzo dobrze się sprawdza kiedy zdarzy nam się iż przelew za materiały czy usługi będziemy musieli uregulować w ostatnim momencie gdyż inny kontrahent z kolei spóźnił się z zapłatą. Badając parametry konta należy wziąć pod uwagę też to, ile oraz jak często wysyłamy przelewów a także to czy często wpłacamy pieniądze w oddziele.
kredyt
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Zazwyczaj usługi eskorty pieniędzy są płatne.

Dobrze jest skorzystać z zestawień takich kont dla przedsiębiorstw osiągalnych w internecie, w renomowanych portalach finansowych. Określone tam są kryteria oceny, łatwiej więc będzie dobrać jakiś produkt dla swej firmy. Nie musimy też specjalnie się tego typu doborem przejmować, bowiem zawsze można bank prędko i prosto zmienić, a już sama o tym wiadomość w naszym aktualnym banku może otworzyć drogę do negocjacji. Nasze przedsiębiorstwo jest dla banku atrakcyjnym kąskiem, z tej przyczyny każda wiadomość o przejściu do konkurencji powinna spowodować korzystną reakcję naszego banku.

Tags: bank, kredyt, konto