Jesteś zatrudniony w Niemczech? Nieznajomość twoich uprawnień oraz obowiązków może cię sporo kosztować

Posted on 02/05/2019 7:37am

W ostatnich latach rośnie liczba osób pracujących w Niemczech czy też prowadzących tam działalność gospodarczą. Dobrze jest mieć orientację w obowiązującym tam systemie prawnym.

Jeśli jesteś lub byłeś zatrudniony w RFN, jako pracownik oddelegowany lub zatrudniony bezpośrednio, czasowo lub na stałe, a także, kiedy prowadzisz firmę, może należeć ci się Kindergeld, to znaczy świadczenie rodzinne w niemczech.
Nie ma tutaj znaczenia to, czy twoja rodzina mieszka z tobą czy pozostała w Polsce. W Niemczech zasiłek rodzinny należy się bez względu na poziom dochodów, na dzieci pozostające na utrzymaniu, uczące się czy też studiujące, do ukończenia 25 lat. Wielkość zasiłku jest rozmaita zależnie od tego, które to dziecko w rodzinie. O świadczenie można starać się nawet 4 lata wstecz. Co zrobić, żeby otrzymać świadczenie rodzinne w Niemczech? Należy skompletować wymagane dokumenty, część w języku polskim, część w niemieckim. Głównie to dokumenty podatkowe zaświadczające twoje zatrudnienie i mieszkanie w Niemczech. Spis jest dość pokaźny. Gdy nie jesteś zbyt biegły w sprawach urzędowych, masz możliwość skorzystać z pomocy paru firm, jakie się tym trudnią. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz i dostarczyć ksero dokumentów.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (https://intraworq.com/) a znajdziesz tam inne tego typu informacje. One także na pewno okażą się dla Ciebie interesujące.

Niejednokrotnie lepiej zainwestować w taką pomoc, niż nie dostać przysługujących nam pieniędzy.

malowidło - pieniądze
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com

Może być taka sytuacja, gdy będzie cię interesował radca prawny w niemczech. Jest co najmniej kilkanaście kancelarii, jakie specjalizują się w takim zakresie. Jeżeli jesteś o coś oskarżony, miałeś wypadek samochodowy, nie dostajesz w terminie wynagrodzenia, dostałeś wypowiedzenie z pracy czy też chcesz sprzedać coś o dużej wartości może warto skorzystać z porady polskiego adwokata? Często jest to wręcz nieuniknione.
Myślisz o otwarciu firmy poza krajem? Radca prawny w Niemczech może ci doradzić, kiedy chcesz uzyskać informacje odnośnie sposobu założenia firmy w Niemczech. Jakie formalności wiążą się z jej otwarciem? Jak zatrudnić pracowników?
Radca wtajemniczy cię w regulacje prawne, które dotyczą twojej branży.

Jeżeli zainteresował Cię niniejszy materiał, to nie zwlekaj i sprawdź szczegóły na stronie (https://pkpcs.pl/oferta/przewozy_niszowe.html). Z pewnością uznasz, że tam też są to bardzo ciekawe informacje.

Nie życzymy tego, ale kancelarie pośredniczą też w wypadku potrzeby windykacji zaległych należności.

Z uwagi na zapotrzebowanie na tego typu usługi masz do dyspozycji kilkanaście kancelarii, umiejscowionych w różnych miastach. W razie konieczności zatrudnieni tam radcy będą cię wspierać.