W jaki sposób mógłbyś ubezpieczyć się majątkowo na trudniejsze czasy?

Posted on 14/05/2019 11:28am

Wchodzimy w rok 2017 nieco przestraszeni wydarzeniami, jakie miały swe miejsce w bieżącym roku. Wydarzyło się sporo spraw, jakie miały niebagatelny wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki: Brexit, liczne napady terrorystyczne, wybory w Stanach Zjednoczonych, również zmiany w naszym rządzie. To wszystko wpływa na nasze nastroje. Jak na złość podatki znów poszły w górę, zaś na Starym Kontynencie atmosfera jest napięta. Co możecie zrobić, by ubezpieczyć się w razie gorszych czasów?

odbicie - finanse
Author: Łukasz Miśkiewicz
Source: http://www.flickr.com

Od razu oznajmiamy, iż artykuł nie ma na celu nastraszenia czytelników, lecz wymienić parę sposobów na ubezpieczenie siebie oraz swojej rodziny w razie konieczności zmiany miejsca zamieszkania lub konieczności dłuższego wyjazdu. Jak wiadomo najlepiej jest ulokować swoje pieniądze w dobrach materialnych, które prosto i szybko możemy odsprzedać nie tylko w wyspecjalizowanych placówkach. Od niedawna bank emituje specjalne tabliczki wykonane ze złota najwyższej próby, jakie w prosty sposób można połamać na malutkie jedno-gramowe kawałeczki. Są to dokładnie „monety (https://snmw.pl)” stworzone specjalnie na cięższe czasy. Możemy również zainwestować w wyroby jubilerskie, jakie także są wartościowe. W dawnych czasach, a również jeszcze dzisiaj w niektórych miejscach na świecie kamienie szlachetne są stosowane tak samo jak pieniądze. Jeżeli pragniesz inwestować już dzisiaj w biżuterię, zobacz takie miejsce jak jubiler Kraków. Gdyż Kraków przez całe średniowiecze był siedzibą królów polskich, to właśnie w tym mieście swoje pracownie jubilerskie zakładali najlepsi z najlepszych jubilerów w Polsce, tak też jest dzisiaj. Jeszcze jedną metodą jest inwestycja w obce waluty, które także są pewnym dobrem materialnym. Być może brałeś pożyczkę we frankach, stąd posiadasz pewne zastrzeżenia co do takiego sposobu, częściowo się z tobą zgodzimy. Nie możemy mieć pewności (tak jak przy czystym złocie), iż obca waluta (najlepsze kursy walut) wciąż będzie obowiązywała, ale warto zaryzykować. Jeśli znasz się na wartości pieniądza w czasie, nie lękasz się inwestować w obce waluty warto, żebyś wiedział również, iż jeśli interesują cię jedynie sprawdzone kantory kraków i stolica to właśnie te miasta, które oferują najlepsze kursy walut. Można także inwestować w akcje zagranicznych spółek, niektórzy ludzie tym sposobem zgromadzili wielkie majątki.

Nie jest ważne, jaki sposób wybierzesz, z tego powodu że każdy winien się sprawdzić. Każdy ma swoje wady i zalety, jednak najbardziej pewny jest pierwszy sposób (sprawdź ciekawą ofertę na).